Çin Vizesi

PASAPORTUNUZ SEYAHATİNİZİN DÖNÜŞ TARİHİNDEN MİNUMUM 6 AY GEÇERLİ OLMASI GEREKMETEDİR.
14-60 YAŞ ARALIĞI MİSAFİRLERİMİZ TİCARİ BAŞVURULARDA PARMAK İZİ UYGULAMASINA TABİDİR.
ÇİN’DEN GELECEK DAVETİYELERİNİZDE DAVETİYEYİ İMZALAYAN KİŞİNİN ADI SOYADI VE ULAŞILABİLECEK TELEFON NUMARASININ YAZILMASI ZORUNLUDUR
YABANCI PASAPORTA TABİİ YOLCULARIMIZ MUTLAKA OTURUM TESKERESİNİN ORJİNALINİ VERMEK ZORUNDADIR. TURİSTİK OLARAK TÜRKİYEDE BULUNAN YABANCI PASAPORT SAHİPLERİ BANKA CUZDANLARINI SUNMAK ZORUNDADIR.

Yeni çekilmiş arka fonu beyaz 2 adet vesikalık son 3 ay içerisinde çekilmiş
ARKA FONU BEYAZ
DÜZ DURUŞ, DÜZ BAKIŞ
ALIN AÇIK, KULAKLAR GÖZÜKMESİ GEREKLİDİR
ÜZERLERİNDE HERHANGİ BİR TAKI OLMAYACAK(MÜMKÜN İSE GÖZLÜKSÜZ)
3 AYDAN ESKİ OLMAYACAK VE DİŞLER GÖZÜKMEYECEK

BAŞ ÖRTÜSÜ KULLANAN MİSAFİRLERİMİZİN ÖRTÜLERİNİ BONE ŞEKLİNDE BAĞLAYIP KULAKLAR GÖZÜKECEK ŞEKİLDE ÇEKTİRMELERİ GEREKLİDİR

EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT

PASAPORTUNUZDA 2 ADET BOŞ VİZE SAYFASI BULUNMALIDIR

SABIKA KAYDI ORJİNAL (adli sicil kaydı yoktur ve arşiv sicil kaydı yoktur mutlaka yazılmalıdır.)

İKAMETGAH ORJİNAL(nüfus müdürlüğünden alınmalıdır.)

ANTEDLİ KAĞIDA GÖREVİNİ VE SEYAHAT TARİHLERİNİ BELİRTEN KAŞELİ İMZALI DİLEKÇE (çin’e ilk defa gidiyorsanız dilekçenizi noterden onaylatmalısınız.)

VERGİ LEVHASI

FALİYET BELGESİ SON 3 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ ORJİNAL

SSK İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ

SON 3 AYLIK MAAŞ BORDROSU KAŞELİ İMZALI

4A HİZMET DÖKÜMÜ(e-devletten alabilirsiniz)

BANKA HESAP CÜZDANI SON 3 AY İŞLENMİŞ ORJİNAL (MİN 5000 USD VEYA KARŞILIĞI TL OLMASI ZORUNLUDUR) RANDEVUDAN SON 3 GÜN İÇERİSİNDE GÜNCELLENECEKTİR.

OTEL VE UÇAK KONFİRMESİ (ARA UÇUŞLARINIZ VARSA BELİRTİNİZ.)

KİMLİK FOTOKOPİSİ

24.08.2015‘den itibaren yeni (HİÇ VİZESİ OLMAYAN) pasaporta vize başvurusu yapacak olan kişilerin, eski pasaport orjinalini, pasaportun resimli kısmının fotokopisini ve eski Çin vizelerinin fotokopilerini sağlamaları gerekmektedir. Eski pasaportu olmayan ya da eski pasaportunu kaybedenlerin yazılı beyanda bulunmaları gerekmektedir, bu sayede de doğabilecek bütün hukuksal sorumluluğu üstlenmiş olacaktır. Eski pasaportunu ibraz edemeyenlerin başvuru süreleri uzayabilir, görüşmeye çağrılabilir ya da vizeleri RED edilebilir.

Pasaportunda IRAK,İRAN,PAKİSTAN,SURİYE,LÜBNAN vizeleri olan ve giriş çıkış yapan başvuru sahipleri antedli kağıda İngilizce ıslak kaşeli ve imzalı olarak bu ziyaretleri ne zaman,ne amaçla hangi şehri ve firmaları ziyaret ettiğini ve neler yaptığını açıklayıcı şekilde yazmaları gerekmektedir.(Kanıtlayıcı belgeler otel rez.davetiye,fatura gibi belgeleri ekinde sunmaları önemle rica olunur.)Bu belgeler olmadan elçilik dosyaları işleme kesinlikle almayacaktır.

İstanbul elçiliği Urfa.Gaziantep,Adana,Kayseri,Mardin,Hatay,Şırnak,Hakkari,Kilis ilinden alınan pasaportları kabul etmemektedir

İşlem Süresi

8 İŞ GÜNÜ


Büyük Elçilik

100. YIL MAHALLESİ, HORASAN SK. NO:15, 06700 ÇANKAYA ANKARA

TELEFON: (0312) 436 06 28